IPSMInc      
 
 

Rolls-Royce вимагає знижок від постачальників через складну ситуацію в галузі,

а лише рік тому відділ закупівель Rolls-Royce
переміг в CIPS Procurement Excellence Awards 2019 в категорії
"Управління взаємовідносинами з постачальниками"


автор - Вікторія Кравченко
Історія про Rolls Royce, який виробляє двигуни для цивільної та військової авіації
МАЙБУТНЄ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗАРАЗ

Давно цікавлюся історіями людей і компаній.
Шукаю закономірності, вивчаю особливості кризової комунікації, спостерігаю за чужими стратегіями і адаптую під себе.
А зараз, коли корона-криза перевернула догори дригом цілі індустрії, то новини з'являються щодня.
Всі історії викликали мій особистий інтерес, тому добірка досить суб'єктивна.
Наприкінці травня 2020 на шпальтах BBC, Financial Times, Bloomberg і в локальних медіа з'явилася новина.
Rolls Royce вимагає у постачальників знижок у 5-15%
і звільняє 9,000 (~ 17%) співробітників з 52,000 по всьому світу.
Новині не здивувались: через пандемію авіаіндустрія перебуває в крутому піке. Авіасполучення поновлюється повільними темпами - наприклад, Emirates Airlines обережно прогнозують, що відновлять докарантинні обсяги рейсів не менш, ніж за 4 роки.

За деякими оцінками докарантинна потреба в авіадвигунах відновиться аж у 2028 році. Провідні виробники та авіакомпанії вже офіційно оголосили про скорочення і звільнення - Boeing Co., Airbus SE, Safran SA., Emirates Airlines.
А Rolls-Royce - лідер аерокосмічної галузі Британії.

Мій особистий ІНТЕРЕС до кейсу викликаний тим, що у вересні 2019 відділ закупівель Rolls-Royce став переможцем CIPS Procurement Excellence Awards в категорії "Управління взаємовідносинами з постачальниками" (Supplier Relationship Management) і став загальним переможцем заходу з проектом СТВОРЕННЯ СПІЛЬНИХ ЛАНЦЮГІВ ПОСТАЧАННЯ - Creating collaborative supply-chains

~
цікаво ж, як вони тепер вибудовують відносини з постачальниками.
Ще нещодавно їх обходжували, знижували ціни, а тепер "віджимають" новими знижками?

~~
до речі, новину про нагороду я не знайшла на сайті RR.

оголошують переможця
і щаслива команда закупівель Rolls-Royce виходить на сцену
Як Rolls-Royce створив інтегрований ланцюг постачання і залучив «серце і розум» постачальників та співробітників

ОПИС ПРОЕКТУ
Rolls-Royce вирішив відмовитися від підходу «один розмір для всіх» і дав можливість командам прямих і непрямих закупівель розробити максимально зручні підходи по категоріям.

Основні цілі - зниження витрат, поліпшення якості роботи постачальників і розвиток довіри. Саме довіра дозволила б обом сторонам інвестувати в розробку і виведення на ринок нових технологій.

В прямих закупівлях створили крос-функціональні команди з функціональних підрозділів і департаментів ланцюга постачання і охопили 100 ключових постачальників - а це 75% (2 млрд фунтів) витрат на громадянську аерокосмічну промисловість.

Підхід був спрямований на те, щоб кинути виклик звичним процесам, поведінці та культурі, а також залучити «серце і розум» старших керівників та їх команд.

RR проводили щорічну конференцію «Співпрацюй, не говори», щоб зміцнити довіру і створити культуру серед постачальників, яка сприймала б і реагувала на зворотній зв'язок.

Впровадили інтегровану система показників для постачальників та розробили спільний план взаємодії. Це спростило відносини з постачальниками, бо скоротили 40% метрик.

В непрямих закупівлях створили Прем'єр-групу постачальників (PSG) під головуванням і на чолі з постачальниками, де керівник обирається кожні 12 місяців з представників компаній-учасників.

Ключова мета - зробити Rolls-Royce кращим замовником для постачальників.

Судді конкурсу відзначили, що проект призвів до збільшення продуктивності для Rolls-Royce та постачальників і був спрямований не тільки на економію, а й на поліпшення наскрізних ланцюгів постачання. Rolls-Royce вважає, що конкуренти тепер часто працюють разом для загального блага.

Я припускаю, що взаємозалежність значно збільшилася.
І ось, після кількох років тісної дружби, 700 постачальників у всьому світу отримали "листи щастя" з проханням надати знижки в 5-15%, в яких Rolls-Royce обіцяє "винагородити тих, хто буде працювати з нами і допоможе знизити витрати при великих обсягах замовлень" .

~~~
"We will reward . . . those who will work with us to help us take cost down with more business." - Воррік Мет'юз, СРО Rolls-Royce
Більшість постачальників в аерокосмічній галузі Великобританії (обсяг ринку - 35 млрд. фунтів стерлінгів на рік) - це невеликі підприємства зі штатом менше 10 осіб і обмеженими фінансовими ресурсами.

Для розширення бізнесу на прохання замовників такі компанії беруть кредити і сплачують їх десятиліттями.
Розумію, що ситуація склалась безпрецедентна - якраз в такі часи спрацьовують наші стратегії для складних часів і якісне управління ризиками.

У бізнес-школах ще розберуть ці кейси, поки ж ми можемо спостерігати і уявляти, що робили б ми в такій ситуації.

Я задаю собі питання:
а що б я робила на місці постачальника і як співробітник Rolls-Royce?

Я не закупівельник, але розумію, що тепер на них чекають ще складніші переговори - не легко зруйнувати побудовані відносини.


 • Офіційну позицію СРО вказали в "листах щастя", і ми тільки можемо уявити величезну попередню аналітичну роботу і підбір слів.

 • Навряд чи знайду цитати, але припускаю, що команді закупівельників не просто вести переговори щодо цін з постачальниками.
  Ще нещодавно завдяки проекту СТВОРЕННЯ СПІЛЬНИХ ЛАНЦЮГІВ ПОСТАЧАННЯ компанія знизила витрати на £ 250 млн (з них 91 млн тільки в 2018), а регулярні зустрічі створювали довіру і готовність працювати разом.

 • Завдяки цьому проекту, в тому числі, RR став сильнішим.
  Цитую Уоррен Іста (Warren East), СЕО Rolls-Royce Holdings: «Ми змогли швидко відреагувати на COVID-19 завдяки стратегічному вибору останніх років, а синергія наших підприємств допоможе капіталізувати довгостроковий потенціал ринків."

 • А поки Rolls-Royce буде оцінювати замовлення для кожного постачальника окремо, перевіряти їхню готовність робити знижки і збільшувати замовлення на певні деталі, якщо це скоротить витрати.
А якби я працювала в піарі RR, то що б я зафіксувала на майбутнє або зробила по-іншому?

З точки зору комунікацій, хочу відмітити деякі неузгодженості:
 • Існує офіційний прес-реліз, куди ж без нього :) - суворий та надихаючий є на сайті і в окремому твіттері для преси.
 • Є статті та коментарі для світових медіа - від Financial Times до локальної преси Дербішира, де знаходяться основні постачальники та виробництво Rolls-Royce. Проте зараз в статтях немає офіційної позиції RR - лише цитати з тих самих листів, та зібрані нарікання постачальників і місцевих жителів.
 • і ще
 • Я б активно пояснювала поточну ситуацію в соціальних мережах.
  Станом на ранок 11 червня в офіційних аккаунтах компанії в Facebook, Twitter, LinkedIn немає нічого про роботу з постачальниками.
 • Там є дописи про сталий розвиток, Digital академію та інші соціальні ініціативи.
  І ніяких відповідей на засмучені коментарі користувачів.
 • Припускаю, що внутрішні комунікації активніші за зовнішні, що спілкування з постачальниками чітке, активне та душевне, але не вистачає людської позиції від самої компанії у відкритих джерелах.

  ! я розімію, що лідер ринку не залишиться без співробітників і фінансування від держави, але осад залишився.
Судячи з історії компанії (я порилася в локальній пресі Дербіширу), найпростіше ведеться співробітникам відділу персоналу та бухгалтерії.

Виявляється, Rolls-Royce регулярно звільняє і приймає на роботу одних і тих самих людей. До цього в графстві вже звикли.
УвеВпевнена, що кейс гідний бізнес-шкіл, де розберуть і підсумки, і фінансові передумови / результати
А поки ... Спостерігаємо за історією - вона відбувається просто зараз.
Більше з блогу:

Не пропустіть свіжі статті про закупівлі та ланцюг постачання
Підпишіться на розсилку
Copyright © ТОВ "Ай Пи Эс Эм", 2020. Автор статьи - Виктория Кравченко- Photo by Viktoriya Kravchenko, partly form FT.