Як збільшити прибутковість вашої компанії і правильно використовувати інновації в сфері закупівель. Стратегічні поради від гуру напрямку.
Про необхідність трансформації закупівель останнім часом говорять всі провідні фахівці. Фокусування українських підприємців на закупівлях, по-перше, пов’язано з усвідомленням їх стратегічної важливості для розвитку компанії, по-друге, з необхідністю позбутися застарілого бекграунду.
Одного технологічного інструментарію, звичайно ж, мало. Погодьтеся, мало просто впровадити в своїй компанії “розумну” систему управління відносинами з постачальниками або популярними електронними торговими майданчиками і вважати, що процес закупівель у вас повністю налагоджений. Це лише частина успішної роботи. Хочу поділитися з вами найцікавішими, на мій погляд, рекомендаціями експерта даної ніші Річарда Бомонта:
”Фокусування українських підприємців на закупівлях, по-перше, пов'язана з усвідомленням їх стратегічної важливості для розвитку компанії, по-друге, з необхідністю позбутися застарілого бекграунду.
Про необхідність зміни мислення
Сила звички – ворог сучасного бізнесу. Ланцюг, що складається з документообігу, великої кількості підписів і інстанцій. Всі ці процеси в сфері закупівель гальмують справу. Смішно, але досить часто розробники програмного забезпечення стикаються з проханнями замовників підлаштувати систему під їх “потреби”. Замовник при цьому викидає купу грошей і часу тільки для того, щоб все стало більш “звичним”. Але навіщо винаходити велосипед? Система і так працює. Але вона ніщо без головної складової закупівельного процесу – людини.
Про цінність комунікації в сфере закупівель
Використання сучасних технологій і діджіталізація закупівель аж ніяк не скасовує внесок людини, конкретного професіонала, який проводить переговори, використовує засоби впливу і діє в інтересах своєї компанії. Інновації в сфері закупівель – це не про “апокаліпсис”, це про зручність. Частина побутових закупівель (канцелярія, засоби для прибирання) можна зробити автоматизованими, щоб заощадити час на більш важливі речі.
Про використання актуального менеджменту
У сучасному світі перемагають тільки ті компанії, які вибудовують правильні відносини з постачальниками. При звичайній роботі, постачальник і, скажімо, магазин, знаходяться по різні боки. При впровадженні категорійного менеджменту вони працюють спільно, враховуючи взаємні інтереси, зростання обсягів продажів категорії. Адже тепер завдання обох – продати якомога більше. Великі постачальники цілком можуть “впливати” на ваш бізнес, підштовхуючи до змін.
З власного досвіду можу підтвердити: застосування категорійного менеджменту ефективно знижує витрати компанії. І продуктивний категорійний менеджмент неможливий без “широких” комунікаційних навичок конкретних професіоналів, які займаються вашими справами.
Не менш важливим є і управління контрактами, яке дозволяє систематизувати організацію закупівельного процесу. Мабуть, немає підприємця, який би не стикався з банальної плутаниною в офісі, коли неможливо знайти останню версію контракту з постачальником. Управління контрактами якраз і передбачає зрозумілий облік, який вирішить цю проблему раз і назавжди.
Річард окремо виділяє управління ризиками, як системну роботу щодо попередження певних проблем, “зміни” ризиків. Наприклад, шляхом збільшення кількості постачальників.
Наостанок хочеться зазначити, що налагоджений закупівельний процес дозволяє збільшити прибутковість компанії. Головне пам’ятати, що успіх можливий тільки в балансі всіх “управлінь”, цінуванні діяльності професіоналів в цій сфері і відкритості до нововведень.