Skip to main content

“Колись ви скажете своїм дітям: вибачте, що ми залишили вам таку планету. Ми не знали, наскільки важливий для нас цей світ”, – сказав керівник з управління закупівлями та ланцюгом постачання для Supply Chain в Mutatis Mutandis Пол Деннеман.

За дев’ять років після початку світової фінансової кризи світ знаходиться на порозі великої кризи. Основний меседж Пола: нестабільність світової економіки довела – бізнес повинен стати сталим, орієнтуватися на управління ризиками в закупівлях і забезпечити безпеку свого ланцюга постачання. За його словами, стійкість чи сталість (англ. Sustainability) – це не просто про екологію, це про відповідальне ставлення до всіх сфер життя і виробництва.

Особисто я впевнена: сьогодні в Європі з вами будуть працювати, тільки якщо ваш бренд етичний, а бізнес – усталений. Концепція сталого розвитку ще ніколи не була настільки актуальна, як зараз.

Глобальне потепління, забруднення атмосфери, бідність і використання дитячої праці – все це спонукало ООН розробити спільний план дій до 2030 року, мета якого: навчитися задовольняти потреби сучасного суспільства, не ставлячи під загрозу розвиток майбутніх поколінь. Sustainability повинно збалансувати економіку, навколишнє середовище, соціальні та, звичайно, етичні моменти. П’ятнадцятирічний план для кожного і для всіх.

Особисто я впевнена: сьогодні в Європі з вами будуть працювати, тільки якщо ваш бренд етичний, а бізнес - усталений. Концепція сталого розвитку ще ніколи не була настільки актуальна, як зараз.

Марина ТреповаДиректор, співзасновниця, IPSM

Сталі продукти повинні бути:

  1. Такими, що не шкодять здоров’ю споживача;
  2. Безпечними для працівників.
    Бізнес повинен відмовитися від використання над-дешевої робочої сили, дитячої праці;
  3. Безпечними для навколишнього середовища;
  4. Корисними.
    Бізнес повинен допомагати суспільству та фінансувати соціально важливі проекти;
  5. Економічно вигідними для компанії.
    Зрештою, ми працюємо в бізнесі не для того, щоб роздавати гроші. Ми хочемо їх заробляти. Навіть якщо це стосується такої благородної справи, як переробка пластика. Цей бізнес також може бути прибутковим.

Звичайно, перехід на економіку сталого розвитку неможливий без активної участі уряду і всього суспільства. Однак, впевнена: фахівці із закупівель повинні взяти на себе ініціативу і почати працювати, зважаючи на sustainability. Хоча б в межах підконтрольного їм ланцюга постачання. Як мінімум – заради співпраці із закордонними корпораціями та європейськими інвестиціями, як максимум – заради майбутнього наших дітей.